تفاوت React Js با React Native

شرکت پلاتین ، با مقاله ای دیگر در خدمت شما می باشد.

در این مقاله ، شرکت پلاتین ، قصد دارد تفاوت بین React Js با React Native را بررسی کند.

مقاله را با معرفی React Js و React Native شروع می کنیم.

برنامه نویسان توسعه موبایل همواره به دنبال راه و روش هایی برای توسعه و گسترش سریع‌تر و ساختن اپلیکیشن هایی با کارایی بهتر هستند. با وجود دو سیستم عامل بزرگ در دنیای موبایل ها ( اندروید و ios )، شرکت های مختلف برنامه نویسی در زمان طراحی اپلیکیشن های موبایلی ، همیشه با دغدغه های متفاوتی مانند کاربر پسند بودن اپ و یا  اپلیکیشن باید با سرعت زیادی روی دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف قابلیت توسعه و اجرا داشته باشد و نیز روبرو می باشند. آنها به دنبال یک زبان برنامه نویسی می باشند تا روی پلتفرم های مختلف قابل اجرا باشد. در این زمینه ، بسیار تلاش شد اما به نتیجه ای نرسیدند تا زمانی که فیسبوک در  سال ۲۰۱۳ اولین نسخه stable از یک کتابخانه جاوا اسکریپت رو بصورت open-source بر روی  GitHub منتشر کرد. اسم این کتابخانه ReactJs بود که برای توسعه وب اپلیکیشن ها مورد استفاده قرار میگرفت. این کتابخانه با سرعت بسیار بالا و با داشتن سادگی ، خیلی سریع مورد توجه قرار گرفت و اواخر مارچ ۲۰۱۵ فیسبوک یک فریم ورک جدید به اسم React Native  منتشر کرد که به برنامه نویسان اجازه می داد فقط با استفاده از جاوا اسکریپت و کتابخانه  React  اپلیکیشن موبایل برای ios بسازند. بعد از مدت کمی ، گام اصلی با انتشار React Native برای Android  برداشته شد. حال دیگر توسعه دهنده های اپلیکیشن دیگر مجبور به نوشتن کدهای جداگانه برای سیستم عامل های مختلف نبودند و استارتاپ ها و صاحبان کسب کار به توسعه دهنده هایی دسترسی پیدا کردند که قادر به طراحی اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل Android و IOS بودند.

react native

 

React-Native از ReactJS به عنوان کتابخانه ی جاوا اسکریپت استفاده می کند، بنابراین ساختن یک برنامه تنها به دانش و مهارت در زمینه جاوا اسکریپت و کتابخانه های React نیاز دارد.
React Native به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بتوانند اپلیکیشن را قادر سازند تا از ویژگی های دستگاه استفاده کنند. ویژگی هایی مانند GPS، Rotate، Zoom و … . این کار با دسترسی به منابع حافظه کمتر و سرعت لود سریعتر انجام می گیرد. استفاده از React Native باعث می شود تا اپلیکیشن مرتب‌ تر و بهتر عمل کند. 
از اپلیکشن های معروف ومحبوبی که از React Native  استفاده می کنند می توان بهFaceBook، Bloomberg، Instagram،  SoundCloud Pulse، Gyroscope اشاره کرد.
با پلاتین همراه باشید.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۰۹

مهر
لوگو

طراحی لوگو ، آرم ، نشان

نمادها در طراحی لوگو : شرکت پلاتین ، با مقاله ای در مورد طراحی لوگو در خدمت شما می باشد. امروزه بیشتر از هر زمانی ، از علائم در جایگزینی و پر محتوا کردن علائم محدود الفبایی (یعنی حروف) استفاده می شود.این علائم، نظیر نشانه ها ، آرم و لوگو یا علائم تصویری موجود در ایستگاه های […]

۰۶

مهر
react native, برنامه نویسی

react native navigation

شرکت پلاتین با مقاله ای دیگر در خدمت شما می باشد. در این مقاله ، شرکت پلاتین ، به بررسی کتابخانه react navigation خواهیم پرداخت. در این مقاله به معرفی روش ساخت اپلیکیشن‌های ری‌اکت با استفاده از نسخه کتابخانه React Native Navigation می‌پردازیم. نسخه دوم کتابخانه React Native Navigation اخیراً انتشار یافته است. به همین دلیل ،[…]