تفاوت React Js با React Native

شرکت پلاتین ، با مقاله ای دیگر در خدمت شما می باشد.

در این مقاله ، شرکت پلاتین ، قصد دارد تفاوت بین React Js با React Native را بررسی کند.

مقاله را با معرفی React Js و React Native شروع می کنیم.

برنامه نویسان توسعه موبایل همواره به دنبال راه و روش هایی برای توسعه و گسترش سریع‌تر و ساختن اپلیکیشن هایی با کارایی بهتر هستند. با وجود دو سیستم عامل بزرگ در دنیای موبایل ها ( اندروید و ios )، شرکت های مختلف برنامه نویسی در زمان طراحی اپلیکیشن های موبایلی ، همیشه با دغدغه های متفاوتی مانند کاربر پسند بودن اپ و یا  اپلیکیشن باید با سرعت زیادی روی دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف قابلیت توسعه و اجرا داشته باشد و نیز روبرو می باشند. آنها به دنبال یک زبان برنامه نویسی می باشند تا روی پلتفرم های مختلف قابل اجرا باشد. در این زمینه ، بسیار تلاش شد اما به نتیجه ای نرسیدند تا زمانی که فیسبوک در  سال ۲۰۱۳ اولین نسخه stable از یک کتابخانه جاوا اسکریپت رو بصورت open-source بر روی  GitHub منتشر کرد. اسم این کتابخانه ReactJs بود که برای توسعه وب اپلیکیشن ها مورد استفاده قرار میگرفت. این کتابخانه با سرعت بسیار بالا و با داشتن سادگی ، خیلی سریع مورد توجه قرار گرفت و اواخر مارچ ۲۰۱۵ فیسبوک یک فریم ورک جدید به اسم React Native  منتشر کرد که به برنامه نویسان اجازه می داد فقط با استفاده از جاوا اسکریپت و کتابخانه  React  اپلیکیشن موبایل برای ios بسازند. بعد از مدت کمی ، گام اصلی با انتشار React Native برای Android  برداشته شد. حال دیگر توسعه دهنده های اپلیکیشن دیگر مجبور به نوشتن کدهای جداگانه برای سیستم عامل های مختلف نبودند و استارتاپ ها و صاحبان کسب کار به توسعه دهنده هایی دسترسی پیدا کردند که قادر به طراحی اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل Android و IOS بودند.

react native

 

React-Native از ReactJS به عنوان کتابخانه ی جاوا اسکریپت استفاده می کند، بنابراین ساختن یک برنامه تنها به دانش و مهارت در زمینه جاوا اسکریپت و کتابخانه های React نیاز دارد.
React Native به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بتوانند اپلیکیشن را قادر سازند تا از ویژگی های دستگاه استفاده کنند. ویژگی هایی مانند GPS، Rotate، Zoom و … . این کار با دسترسی به منابع حافظه کمتر و سرعت لود سریعتر انجام می گیرد. استفاده از React Native باعث می شود تا اپلیکیشن مرتب‌ تر و بهتر عمل کند. 
از اپلیکشن های معروف ومحبوبی که از React Native  استفاده می کنند می توان بهFaceBook، Bloomberg، Instagram،  SoundCloud Pulse، Gyroscope اشاره کرد.
با پلاتین همراه باشید.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۰۵

بهمن
طراحی سایت, وردپرس, وردپرس

رفع مشکلات سایت ورد پرس و افزایش سرعت

طبق تحقیقاتی که شرکت Akamai در این زمینه انجام داده است، ۴۷ درصد بازدیدکنندگان سایت انتظار دارند سایت شما در ۲ ثانیه یا کمتر بارگذاری شود. اگر مدت زمان بارگذاری سایت بیش از ۳ ثانیه شود، ۴۰ درصد از کاربران، سایت شما را ترک می‌کنند.  علاوه بر این، هر ثانیه که سایت شما دیرتر بارگذاری شود، ۷ […]

۰۱

بهمن
react native, طراحی اپلیکیشن

خروجی امضا شده ی apk از React-Native

استودیو طراحی و برنامه نویسی پلاتین با مقاله ای برای رفع مشکل ایجاد apk برای پروژه های React Native در خدمت شماست.   یک فایل  keystore را ساخته و سپس در android/app  کپی کنید.  

متغییر های gradle خود را در android/gradle.properties بچینید.  

  پیکر بندی signing خود را به android/app/build.gradle اضافه کنید.  […]