seo

جبران بازدهی منفی یک سئو کلاه سیاه

سئو به صورت سیاه، بحثی است که همواره در میان متخصصین سئو مطرح بوده است. با این حال به عنوان نکته‌ی اولی که در بحث سئوکار کلاه سیاه مطرح می‌گردد، همین مرز مابین سئو سیاه و سفید است. شاید تعجب کنید اگر بدانید که بسیاری از متخصصین سئو اصلاً برایشان سئو سیاه و سفید معنی ندارد!

با این حال برخی استراتژی‌های سئو، واقعاً تاریک هستند و دیگر نمی‌توان آن‌ها را سفید یا خاکستری جلوه داد! مثلاً سایت‌هایی که به جای تولید محتوا، عملاً شروع به دزدی و کپی سایت‌های دیگر می‌کنند! جالب است مدیران این سایت‌ها، در حالی در وب سایت‌هایشان مطلب کپی می‌شوند که خودشان خواب تشریف دارند! قطعاً این نوع سئو را نمی‌توان خاکستری یا سفید دانست و اصطلاحاً سیاهی آن بر سفیدی‌اش می‌چربد.

در صورت شناختن سئو کار کلاه سیاه می‌توانید سئوی موقت را نیز بشناسید. سئو کلاه سیاه منجر به ایجاد نتایج سریع و ناپایدار می‌شود.

اگر کمی با اصطلاحات در فضای مجازی اشنا باشید، حتماً می دانید که عبارت‌های کلاه سفید و کلاه سیاه، در اصل برای هکرها استفاده می‌گردند. کارایی سئو کلاه سیاه نیز به هک بسیار نزدیک است. یادگیری روشهای سئوی کلاه سیاه زمینه‌ی سوء استفاده را فراهم می‌کند و اغلب افراد به همین منظور در پی یادگیری آن می‌باشند. اما برخی افراد نیز برای مقابله با این روش سعی در یادگیری آن دارند.

seo
seo

 

چگونگی جبران بازدهی منفی کار یک سئو کار کلاه سیاه

ابتدا اطمینان حاصل کنید که کاهش رنکینگ شما به علت برتر بودن رقبا نبوده است و دلیل آن سئو کلاه سیاه می‌باشد. بدین منظور بایستی سایتتان را در وب مستر گوگل به ثبت برسانید. به گونه‌ای که با مراجعه به سایت https://www.google.com/webmasters/ و با استفاده از راهنمایی‌های ارائه شده، می‌توانید سایت خود را در وب مستر گوگل به ثبت برسانید.

بررسی جریمه شدن سایت: حذف کامل یک سایت از نتایج جستجو را جریمه شدن می‌نامند. ولی در برخی موارد تنها کاهش رنکینگ برای سایتتان در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که می‌خواهید جریمه شدن یا نشدن خود را ارزیابی نمایید، به گوگل وب مستر مراجعه نموده و به Manual Actions report بروید. در صورت جریمه شدن سایت یا صفحاتی از آن، در این بخش پیام‌هایی وجود دارند که شما را از این موضوع آگاه می‌نمایند. در این بخش لینکی وجود دارد که توسط آن می‌توانید راه خروج از مجازات را ملاحظه نمایید. برای رسیدن به این هدف می‌توانید لینک https://www.google.com/webmasters/tools/manual-action را در مرورگر خود کپی نموده و به طور مستقیم وارد این قسمت از گوگل وب مستر شوید.

به طور معمول بایستی کلیه‌ی لینک‌های خارجی سایت را همراه با لینک‌هایی که با محتوا ارتباط دارند حذف نماییم. در حقیقت گوگل خروج سایت شما از حوزه‌ی مجازات با چالش‌هایی از جانب گوگل همراه است.

ریدایرکت کردن صفحه‌ی جریمه شده ترفندی است که تأثیر گذار نخواهد بود.

در مجموع اگر صفحه جریمه شده را حذف نمایید و صفحه‌ای با محتوای مشابه ایجاد کنید که مسائل و چالش‌های سئو کلاه سیاه را نداشته باشد، مسیرتان هموارتر خواهد شد. زیرا حل کردن مشکلات صفحه با موانعی روبه روست.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۲

تیر
مقالات

معرفی سامانه های املاک

نیازمندی‌های حوزه املاک یکی از دغدغه‌های افرادی است که قصد خرید، فروش و رهن و اجاره ملک را دارند. بسیاری از افراد مجبورند، ساعتهای زیادی را صرف یافتن و بازدید از ملک‌های مختلف نمایند تا ملک مورد نظر خود را […]

۲۸

خرداد
اخبار

اپلیکیشن جدید و رقیب کلاب هاوس معرفی شد + عکس

اپلیکیشن موبایل جدید “اسپاتیفای گرین روم” که به کاربران جهانی اجازه می دهد به اتاقهای صوتی زنده پیوسته یا میزبانی آنها را برعهده بگیرند و این مکالمات را به پادکست تبدیل کنند، از سوی شرکت اسپاتیفای عرضه شد. به گزارش[…]

۲۳

خرداد
تجارت, طراحی اپلیکیشن, طراحی سایت, مقالات

وب سایت یا اپلیکیشن کدام بهتر است؟

  مقایسه اپلیکیشن و سایت یکی از چالش‌های افرادی است که قصد انتخاب میان این دو را دارند. هنگامی که قصد تصمیم‌گیری انتخاب بین وب سایت یا اپلیکیشن را دارید، انتخاب مناسب‌ترین گزینه قطعا به هدف نهایی شما بستگی‌ دارد.[…]