ساتوشی ناکاموتو

آیا ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، در زندان به سر می برد؟

یکی از روسای سابق کارتل، جاسوس DEA و برنامه نویس کامپیوتر است که سر انجام به اتهام جرایم متعدد در سال ۲۰۱۲(۱۳۹۱) دستگیر شد. دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد این شخص، خالق بیت کوین می باشد. 

در دادخواست های دادگاه، متنی تحت عنوان “Document 187″ وجود دارد که یک لینک اینترنتی مربوط به ویکی پدیا ی این شخص در آن وجود دارد. 

بعد از منتشر شدن این متن، لینک ویکی پدیا ی این شخص در فروم های ارز های دیجیتال و شبکه های مجازی مانند توییتر وایرال شد. بعد از این اتفاق افراد زیادی به این موضوع مشکوک شدند که این شخص واقعا خالق بیت کوین می باشد.

همچنین مدارکی وجود دارد که این شخص یک برنامه نویس کامپیوتر بوده است و تخصص لازم برای ایجاد یک ارز دیجیتال را داشته است. به عنوان مثال او مسئولیت ساخت یک پلتفرم رمزنگاری شده متن باز با نام E4M را بر عهده داشت است. علاوه بر این یک فورک از این پلتفرم با نام “Truecrypt” منتشر شده است اما Le Roux دست داشتن خود در این پروژه را تکذیب می کند.

Screenshot 2020 10 14 211554 300x207 - آیا ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، در زندان به سر می برد؟

وقتی که این شخص در سال ۲۰۱۲(۱۳۹۱) دستگیر شد، خیلی از افراد دلیل ناپدید شدن ساتوشی ناکاموتو در دسامبر سال ۲۰۱۰(دی ۱۳۸۹) را همین موضوع دانستند.  Le Roux در سال ۲۰۱۲(۱۳۹۱) و به اتهام مصرف مواد مخدر، چندین فقره قتل و عملیاتی کردن یک کارتل مجرمانه دستگیر شد.

بعد از این اتفاقات، فردی ناشناس یک تصویر از کارت شناسی این فرد در جمهوری کنگو  منتشر کرد که در آن نام او Paul Solotshi Calder Le Roux ذکر شده است. این فرد در توضیح این عکس نوشت:

” بیت کوین یک پروژه ی ساخته شده از یک نابغه ی شیطانی است که نام او Paul Solotshi Calder Le Roux می باشد. او بیت کوین را به مقاصد پول شویی ساخت. متاسفانه، اندکی بعد از آنکه او هویت خود را با نام ساتوشی حفظ کرده بود توسط مقامات قضایی دستگیر شد و او باید باقی عمر خود را پشت میله های زندان بگذراند. 

Screenshot 2020 10 14 213053 300x152 - آیا ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، در زندان به سر می برد؟

علاوه بر این موضوع، یکی دیگر از شواهدی که وجود دارد، پروژه ی E4M او می باشد که در آن از رمز نگاری به عنوان مکانیسم اصلی مجموعه استفاده شده است. 

Paul Le Roux  در یکی از جلسات دادگاه در سال ۲۰۲۰(۱۳۹۹) به دادگاه فدرال منهتن اعلام کرده است که قصد دارد کسب کاری را در حوزه ی خرید و فروش دستگاه های ماینر بیت کوین (ASIC)، با بهینه سازی مخصوص آغاز کند. 

او در دادگاه چنین گفته است: ” این بهینه سازی ها به من اجازه ی طراحی نوع خاصی از چیپ دستگاه های ماینر(ASIC) داده است و به دستگاه های ASIC فعلی اجازه می دهد تا با سرعت بیشتری به استخراج بیت کوین بپردازند. من از این توانایی ام می خواهم در راه بهتر و استفاده ی قانونی بهره ببرم.”

دلایل زیادی وجود دارد که Paul Le Roux  همان ساتوشی ناکاموتو می باشد اما این دلایل همچنان ضعیف هستند. دلیل عمده ی دیگری به جز تخصص این فرد در این زمینه و همزمانی دستگیری او با ناپدیدی ساتوشی ناکاموتو وجود ندارد. 

این مطلب صرفا ترجمه ای از منبع یاد شده است و آکادمی هلاکوئی مسئولیتی در قبال آن ندارد. 

منبع: News.bitcoin

نوشته های مرتبط

تکنولوژی های استفاده شده در netflix | Netflix TechStack

۱۴

آذر
react, SWIFT, The best startup, اخبار, استارت اپ, بازاریابی, بازاریابی محتوا, تجارت, تحقیقات بازار, جاوا اسکریپت, طراحی اپلیکیشن

تکنولوژی های استفاده شده در netflix | Netflix TechStack

در این مقاله قصد داریم تکنولوژی های مورد استفاده در Netflix رو براتون شهر بدیم . پس ادامه مطلب رو دنبال کنید 🙂 Tech stack یا پشته فناوری به مجموعه‌ای از فناوری‌ها، زبان‌ها، ابزارها و سرویس‌هایی اشاره دارد که در […]

۲۴

اردیبهشت
هوش مصنوعی

معرفی بهترین ابزار هوش مصنوعی

ابزار هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) به دسته‌ای از تکنولوژی‌ها گفته می‌شود که به کامپیوترها اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار، هوشمندانه و بدون نیاز به دخالت انسان، مسائل را حل کنند و تصمیم‌هایی بگیرند. در این روش، کامپیوتر با استفاده[…]

http://platinco.ir/tag/python/

۱۴

اردیبهشت
پایتون

آموزش کتابخانه pygame

انواع روش های ساخت بازی با پایتون Python یکی از زبان‌های محبوب برای توسعه بازی است و به دلیل سادگی و قابلیت استفاده آن، توسعه دهندگان بازی‌های زیادی از آن استفاده می‌کنند. در ادامه، انواع روش‌های ساخت بازی با پایتون[…]