بررسی ترندهای مهم حوزه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲؛ بازار چگونه خواهد بود؟

فکت کوینز:در سال ۲۰۲۱، حوزه ارزهای دیجیتالی  تیتر اصلی خبرها بوده است. از NFTگرفته تا متاورس  همگی در اخبار امسال دخیل بوده‌اند. رشد ارزهای دیجیتال نیز فرصت عالی برای سرمایه گذاری افراد عادی و حتی شرکت های بزرگ فراهم کرده است. به لطف پیشرفت های فناوری دارایی های دیجیتال در حال رشد بوده‌اند. همچنین کشورهای زیادی در سراسر جهان در صدد آن هستند تا سیستم های پرداخت آنلاین غیر متمرکز را به ابزار خود اضافه کنند. به منظور سرمایه گذاری های سودمند در سال ۲۰۲۲ از این حوزه بهتر است با ترندهای محبوب و با پتانسیل سال آینده آشنا شویم.

ترندهای مهم ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

NFT ها جایی نمی‌روند

در سال ۲۰۲۱، NFT ها موضوع داغ ترین بحث های دنیای بلاک چین بوده‌اند. کارهای هنری مربوط به این حوزه مانند ۵۰۰۰ روز ابتدایی Beeple قیمت های نجومی پیدا کردند و مفهوم توکن های دیجیتالی منحصر به فرد را در ذهن عموم به وجود آوردند. شایان ذکر است که NFT ها در صنعت موسیقی نیز ورود پیدا کرده‌اند و هنرمندانی مانند شاون مندز و گریمز از این حوزه بهره برده‌اند.

متاورس نیز در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ با خریدهای هیجانی مایکروسافت، فیسبوک و هواوی رشد اعجاب انگیری را تجربه کرد. متاورس بر پایه NFT ها بنا شده و نقطه اتصالی میان دنیای مجازی و واقعی است.

فروش هفتگی NFT ها

پلتفرم های NFT مانند Opensea، بازی های این حوزه مانند اکسی اینفینیتی و کارهای هنری همگی اکنون سازندگان، فراهم کنندگان سرویس ها و تریدرهای مخصوص به خود را دارند. در سال ۲۰۲۱ تعداد کیف پول های منحصر به فرد NFT ها بیش از ۱۰۰۰ درصد رشد را تجربه کرد و انتظار می‌رود در سال آینده نیز به رشد خود ادامه دهد.

تقاضای زیاد برای بازی با هدف کسب درآمد

اکسی اینفینیتی، اسپلینترلندز، دیسنترالند و سندباکس نمونه هایی از بازی برای کسب درآمد هستند که به صورت پیوسته در حال معرفی کردن حوزه ارزهای دیجیتال به جامعه و افزایش دسترسی به دیفای و NFT ها هستند. بر اساس یافته های نظرسنجی از کوین لیست، رابطه میان دیفای و گیمینگ به رشد خود در سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داد و پلتفرم های مبتنی بر بازی مانند Flow و Immutable اهمیت بیشتری خواهند یافت. نسل جدید گیمرها قادر خواهند بود تا صاحب دارایی های درون بازی ها شوند و آنها را به لطف تکنولوژی بلاک چین در بازارهای ثانویه معامله کنند. به همین دلیل این اکوسیستم در سال ۲۰۲۲ پیشرفت های قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

ممکن است سال آینده شاهد حضور تجارت هی گیمینگ در حوزه ارزهای دیجیتال باشیم. یوبیسافت (Ubisoft) یک شرکت بازی سازی قدرتمند به صورت رسمی اعلام کرده است که محصولات درون بازی های خود را به صورت NFT و بر بستر شبکه تزوس ارائه خواهد کرد.

پذیرش بیشتر قراردادهای هوشمند

از مالکیت NFT ها گرفته تا قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم مورد استفاده برنامه های بسیار زیادی است. به لطف رشد و پذیرش بیشتر پروژه های مبتنی بر اتریوم، تراکنش های این شبکه در سال ۲۰۲۱ با افزایش زیادی رو به رو شده است. انتظار می‌رود که شبکه های قراردادهای هوشمند مانند اتریوم و سولانابه رشد خود از نظر سایز تراکنش ها و ارزش آنها در آینده نیز ادامه دهند.

نمودار رشد برنامه های غیر متمرکز

رشد قیمت بیت کوین و آلت کوین ها

پیش بینی قیمت کار بسیار سختی است، مخصوصا زمانی که نوبت به ارزهای پر نوسانی مانندبیت کوین و دیگر دارایی های دیجیتال می‌رسد. در این لحظه هدف های قیمتی زیادی روی ۱۰۰ هزار دلار برای آینده نزدیک قرار گرفته است. این در حالی است که چنین رشدهایی معمولا چندین سال به طول می‌انجامند. با نوسانات کنونی قیمت بیت کوین چنین هدفی کمی دور از دسترس به نظر می‌رسد، اما با کاربردی تر شدن و پذیرش بیشتر این ارز، رسیدن به ۱۰۰ هزار دلار غیر منطقی نیست.

نمودار بیت کوین

با رشد روز افزون تورم، متصور شدن آینده ای که در آن بیت کوین مورد علاقه مردم برای سرمایه گذاری نباشد و بقیه بازار ارزهای دیجیتال رشد کنند، غیرممکن به نظر می‌رسد. علیرغم آنکه سهم بازار بیت کوین در سال ۲۰۲۱ از ۷۰ درصد به ۴۱ درصد سقوط کرده است،اتریوم همچنان تنها رقیب جدی آن باقی مانده است. با این حال به دلیل رقابت سنگین اتریوم با دیگر شبکه های لایه اول، عبور آن از بیت کوین در سال ۲۰۲۲ بعید است.

مطلب مفید: کسب درآمد با اجاره زمین در متاورس

شایان ذکر است که السالوادور به اولین کشوری تبدیل شد که در ماه سپتامبر ۲۰۲۱، بیت کوین را به عنوان ارز قانونی این کشور اعلام کرد. انتظار می‌رود که در آینده نزدیک کشورهای بیشتری از السالوادور تقلید کرده و منجر به رالی صعودی و پیوسته بیت کوین شوند.

بیشتر شدن قانون گذاری پیرامون حوزه ارزهای دیجیتال

اگر ۲۰۲۱ را سال صحبت درباره قانون گذاری رمز ارزها در نظر بگیریم، آنگاه ۲۰۲۲ احتمالا سال اقدام کردن برای آن باشد. چرا که سال ۲۰۲۱ ثابت کرد که حوزه ارزهای دیجیتال به این زودی جایی نخواهد رفت و در نتیجه قانون گذاران در صدد آن هستند تا اقدامات لازم را صورت دهند.

در حالی که برخی از کشورها رویکردی سختگیرانه نسبت به این حوزه را در پیش گرفته‌اند، مفسران بسیاری معتقد هستند که روند کلی به سمت پذیرش بیشتر حوزه ارزهای دیجیتال در سراسر جهان حرکت خواهد کرد. همچنین به دلیل درک بهتر قانون گذاران از این فضا به نظر دیگر شاهد ممنوعیت های بیشتر این حوزه در سال ۲۰۲۲ نباشیم.

همچنین ارزهای دیجیتال ملی که بانک های مرکزی کشورها به توسعه آنها می‌پردازند تا به جای پذیرش ارزهای غیر متمرکز دیگر بتوانند آنها را تحت کنترل خود قرار دهند نیز در سال ۲۰۲۲ بیشتر خواهد شد. انتظار می‌رود با کار کردن مستمر آمریکا، اتحادیه اروپا و انگلستان براستیبل کوین، شاهد قانون گذاری این کوین ها در بیشتر نقاط جهان نیز باشیم.

 

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۴

اردیبهشت
هوش مصنوعی

معرفی بهترین ابزار هوش مصنوعی

ابزار هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) به دسته‌ای از تکنولوژی‌ها گفته می‌شود که به کامپیوترها اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار، هوشمندانه و بدون نیاز به دخالت انسان، مسائل را حل کنند و تصمیم‌هایی بگیرند. در این روش، کامپیوتر با استفاده […]

http://platinco.ir/tag/python/

۱۴

اردیبهشت
پایتون

آموزش کتابخانه pygame

انواع روش های ساخت بازی با پایتون Python یکی از زبان‌های محبوب برای توسعه بازی است و به دلیل سادگی و قابلیت استفاده آن، توسعه دهندگان بازی‌های زیادی از آن استفاده می‌کنند. در ادامه، انواع روش‌های ساخت بازی با پایتون[…]

۱۰

فروردین
تجارت, دنیای فضای مجازی, راهکارهای تجاری

دلیل مهاجرت استار تاپ ها

آمار مهاجرت در گروه‌های دانشجویان و فارغ‌التحصیلان،‌ اساتید، محققان و پژوهشگران، پزشکان و پرستاران و فعالان حوزه کسب‌و‌کارهای نوپا (استارتاپ‌ها) چگونه است؟ بیشترین میل بازگشت به کشور بعد از مهاجرت در میان فعالان استارتاپی کشورمان است. از تبدیل شدن موضوع[…]