برنامه نویسی آندروید

برنامه نویسی اندروید

در ابتدا برای کسانی که به امید یک شبه ره صد ساله را رفتن به سمت این شغل آمده اند از طرف شرکت پلاتین  توصیه هایی وجود دارد. برنامه نویسی یکی از سخت ترین شغل های  دنیاست و روز به روز هم به جای آسانتر شدن به سمت سخت تر شدن میرود . در قدیم مشکلاتی وجود داشت که برنامه نویسی را به طور کلی خیلی آسانتر از الان کرده بود. بزرگترین مشکل چند سال قبل عدم دسترسی به منابع یادگیری بود. مشکل بزرگ دیگری که قبلا وجود داشت نبودن IDE یا محیط های توسعه نرم افزار بود. در حال حاضر این دو مشکل به طور کامل حل شده اند اما علم و دانشی که یک برنامه نویس باید داشته باشد به شدت افزایش پیدا کرده است و روز به روز نیز در حال افزایش است. شرط موفقیت برای کسانی که میخواهند برناه نویسی را یاد بگیرند این است که سالهای سال برای یادگیری و کسب تجربه، خودشان را وقف این کار کرده باشند چون نیازبه دانش خیلی عمیق  زیاد دارید.

شرکت پلاتین سال های سال در این زمینه تلاش کرده است تا بهترین و به روز ترین مطالب و دانش ها را در اختیار شما قرار دهد.

شروع برنامه نویسی:

از توصیه های دیگر شرکت پلاتین این است که اگر تا به حال برنامه نویسی نکرده اید و می خواهید از اندروید شروع کنید ، این کار را انجام ندهید. کسانی که به زبان برنامه نویسی Android علاقه دارند ابتدا با برنامه نویسی وب کار خود را شروع کنند. HTML, CSS, JavaScript را یاد بگیرید تا بتوانید یک سایت استاتیک ساده را از صفر شروع کرده و به اتمام برسانید. این کار دید خوبی از برنامه نویسی به شما خواهد داد. آموز و یادگیری آنها حداکثر دو تا سه ماه طول میکشد اما مطمئنا این کار در بلند مدت به نفع شما خواهد بود.چون برنامه نویسی اندروید، برنامه نویسی سمت کلاینت(سمت سرور) است. یعنی همان HTML, CSS, JavaScript. در اندروید XML بجای HTML جایگزین شده است و از جاوا بجای جاوااسکریپت استفاده می شود. CSS در اندروید هم یا در XML پیاده سازی می شود یا در جاوا. برای کسانی که تا به حال برنامه نویسی نکرده اند ، یادگیری سمت کلاینت در وب به شدت ساده تر از اندروید خواهد بود. پس توصیه می شود برای یادگیری کار از طراحی وب شروع کنید.

انتخاب زبان برنامه نویسی اندروید

از توصیه های دیگر شرکت پلاتین برای شروع به برنامه نویسی به زبان اندروید ، این است که قبل از هر چیزی یک زبان برنامه نویسی برای خود انتخاب کنید . تفاوت بین زبان‌های برنامه نویسی اندروید می‌تواند مقداری پیچیده و متنوع باشد، اما در آخر همه چیز به خود برنامه نویس بستگی دارد.

شرکت پلاتین به طور مختصر در مورد هر زبان توضیح داده است.  می‌توانید با بررسی هر کدام و انجام تحقیقاتی در مورد آن، هر کدام از زبان‌ها که به نظر شما جالب‌تر بود را انتخاب کنید.

زمانی که صحبت از برنامه نویسی اندروید می‌شود، اولین و محبوب‌ترین گزینه java است. java زبان رسمی برنامه نویسی اندروید است و بیشترین پشتیبانی گوگل از این زبان است. بیشتر اپلیکیشن‌های اندروید که در حال حاضر در گوگل پلی حضور دارند، با استفاده از زبان java نوشته شده‌اند. اولین قدم در برنامه نویسی اندروید نصب برنامه Android Studio است. این برنامه با اندروید SDK (مجموعه‌ای از ابزارها که برای توسعه برنامه‌های اندروید طراحی شده اند) بسته بندی می‌شود و این یعنی همه چیزهایی را که یک برنامه نویس نیاز دارد در یک جا جمع شده است.

متاسفانه زبان برنامه نویسی java ، مقداری پیچیده است و این پیچیدگی بزرگ‌ترین مانع برای بیشترافرادی است که می خواهند برنامه نویسی اندروید را شروع کنند. اندروید یک زبان برنامه نویسی شی گرا با موضوعات پیچیده و گیج کننده است، مانند ساختارها، خطاهای اشاره گر و بسیاری از ساختارهای پیچیده دیگر. وقتی برای اولین بار سراغ کدنویسی اندروید می‌روید، باید پاسخ سوال های  جاوا چیست و اندروید چگونه کار می‌کند، را بیابید.

البته همه این‌ها به این معنی نیست که java زبان برنامه نویسی بدی است. این اشتباه است که یک زبان برنامه نویسی  را بد بدانیم. همچنین درست است که بسیاری از ناراحتی های جاوا وجود دارد، ولی می‌توان با java یک کد تمیز (Clean Code) را نوشت. به همین دلیل بسیاری از مردم java را دوست دارند و همچنین یکی از گسترده‌ترین زبان‌های برنامه نویسی اندروید در دنیا است. java محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی بین تمامی برنامه نویسان است.

اندروید استودیو در طول چند سال گذشته روز به روز قوی تر شده و ویژگی‌هایی مانند طراح بصری و سیستم پیشنهادات که باعث می‌شود پردازش یکنواخت‌تر و شفاف‌تر باشد به آن اضافه شده است. پس ارزشش را دارد که برای توسعه اپلیکیشن اندروید به سراغ زبان برنامه نویسی java رفت.

زبان Kotlin

کوتلین اخیرا به عنوان یک زبان رسمی برای اندروید معرفی شده است. بعضی ها می گویند که زبان کوتلین به سرعت در حال پیشرفت است و احتمالا می‌تواند به Swift بعدی تبدیل شود.

مثل java، زبان کوتلین هم در ماشین مجازی java اجرا می‌شود. تفاوت کوتلین با جاوا در این است که پیچیدگی‌های که در  java است را ندارد و این یعنی  زبان ساده‌تری برای یادگیری است. به طور خلاصه اگر اولین بار است که می‌خواهید برنامه نویسی اندروید را شروع کنید، این زبان از توصیه های شرکت پلاتین است.

کوتلین بهترین نقطه شروع برای مبتدیان است و با کوتلین نیزمی‌توان از اندروید استودیو استفاده کرد.کوتلین قطعا جز بهترین‌ها است و می‌تواند آسان ترین ورودی برای یادگیری برنامه نویسی اندروید باشد. حتی این احتمال نیز وجود دارد که این زبان برنامه نویسی، روزی به عنوان زبان اول گوگل انتخاب شود.

++C / C

بهتر است از این زبان برای برنامه نویسی اندروید استفاده نکنید. اندروید استودیو از این کدها با استفاده از Android NDK  پشتیبانی می‌کند. به این معنی است که نمی توان کدها را در دستگاه مجازی اندروید اجرا کرد و به صورت اولیه روی دستگاه اجرا می‌شود و این امکان را می‌دهد که روی مواردی مانند حافظه کنترل بیشتری داشت. برای برنامه‌های سنگین مثل بازی‌های سه بعدی این امکان وجود دارد که عملکردهایی را که نیاز نیست از روی دستگاه برداشت تا یک برنامه بهینه و کارآمد داشته باشیم.

Corna

کورنا از گزینه ها برای اندروید است که قدرتمند است و قدرت کنترل بالایی دارد.در  lua می توان کد نویسی کرد که از java ساده تر است. برای تولید بازی ها بیشتر از کورنا استفاده می شود اما در موارد دیگری هم مورد استفاده قرار می گیرد.  باید از یک ویرایشگر متن مثل notepad   یا notepad++  برای وارد کردن کد های خود استفاده کنید و کد ها را در شبیه ساز بدون کامپایل کردن اجرا کنید .

این گزینه برای کسانی که می‌خواهند برنامه نسبتا ساده ای ایجاد کنند خوب است، اما برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه‌ای مناسب نیست.

PhoneGap

طراحی شده و که می توان با استفاده از کد هایی که برای ایجاد یک وب سایت  Apache Cordova  توسطphone gap

استفاده می شود یک برنامه اندروید ایجاد کنیم . این زبان مثل یک صفحه وب عمل میکند اما در خروجی یک برنامه اندروید نشان میدهد

برای بسیاری از وظایف این زبان گزینه ی مناسبی است اما اگر می‌خواهید که یک برنامه نویس  اندروید باشید، بهتر است یکی دیگر از گزینه‌های موجود را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

نیز وجود دارد اما در غیر این صورت می توان اززبان های گفته شده در بالا استفاده کرد.

گزینه های دیگری مثل Python نیز وجود دارد اما در غیر این صورت می توان اززبان های گفته شده در بالا استفاده کرد.

 

انتخاب زبان نسبت به هدف و سلیقه ای که دارید متفاوت است. شرکت پلاتین بهترین انتخاب را نسبت به هدف ، علاقه و سلیقه ای که دارید در اختیار شما قرار می دهد.هر انتخابی که انجام دهید، متوجه خواهید شد که یادگیری کد نویسی یک تجربه فوق العاده با ارزش و لذت بخش است و یادگیری برنامه نویسی با اندروید بهترین نقطه شروع است.

با پلاتین همراه باشید.

 

 

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

تکنولوژی های استفاده شده در netflix | Netflix TechStack

۱۴

آذر
react, SWIFT, The best startup, اخبار, استارت اپ, بازاریابی, بازاریابی محتوا, تجارت, تحقیقات بازار, جاوا اسکریپت, طراحی اپلیکیشن

تکنولوژی های استفاده شده در netflix | Netflix TechStack

در این مقاله قصد داریم تکنولوژی های مورد استفاده در Netflix رو براتون شهر بدیم . پس ادامه مطلب رو دنبال کنید 🙂 Tech stack یا پشته فناوری به مجموعه‌ای از فناوری‌ها، زبان‌ها، ابزارها و سرویس‌هایی اشاره دارد که در […]

۲۴

اردیبهشت
هوش مصنوعی

معرفی بهترین ابزار هوش مصنوعی

ابزار هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) به دسته‌ای از تکنولوژی‌ها گفته می‌شود که به کامپیوترها اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار، هوشمندانه و بدون نیاز به دخالت انسان، مسائل را حل کنند و تصمیم‌هایی بگیرند. در این روش، کامپیوتر با استفاده[…]

http://platinco.ir/tag/python/

۱۴

اردیبهشت
پایتون

آموزش کتابخانه pygame

انواع روش های ساخت بازی با پایتون Python یکی از زبان‌های محبوب برای توسعه بازی است و به دلیل سادگی و قابلیت استفاده آن، توسعه دهندگان بازی‌های زیادی از آن استفاده می‌کنند. در ادامه، انواع روش‌های ساخت بازی با پایتون[…]