تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر |شباهت و تفاوت های بلاگر و اینفلوئنسرها در تبلیغات اینستاگرام نمادین

در این مقاله و در وب سایتتبلیغات اغینستاگرام نمادین ، قصد داریم تا به به بررسی تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در اینستاگرام بپردازیم. امروز وقتی مانند همیشه در حال فعالیت در اینستاگرام بودم، با دو پیج رو به رو شدم که هر کدام از آن ها، دارای شباهت هایی بودند و همچنین، با روش های مختلف مانند پیاده سازی تبلیغات، درآمدزایی می کردند. دانستن تفاوت میان آن دو پیج برای من به میزان زیادی حائز اهمیت شد و به همین دلیل، تصمیم گرفتم تحقیقات خود را در این زمینه با شما، به اشتراک بگذارم.

 

این روز ها شبکه های اجتماعی توانسته اند کمک زیادی به عصر ارتباطات بکنند؛ اما علاوه بر این مورد، بسیاری از کاربران فضای مجازی با فعالیت در شبکه های اجتماعی توانسته اند، به مخاطب و محبوبیت زیادی دست پیدا کنند. یکی از این شبکه های اجتماعی بدون شک اینستاگرام بوده است. اینستاگرام در چند سال گذشته توانسته است محبوبیت بسیار زیادی را کسب کند. اینستاگرام اوایلی که ایجاد شده بود، قابلیت های زیادی را برای پیشرفت کاربران خود پیاده سازی نکرده بود.

 

به همین دلیل کاربران نمی توانستند برای موفقیت و فعالیت مفید تلاش کنند. اما رفته رفته قابلیت هایی به این شبکه اجتماعی اضافه شد که آن را، به دومین شبکه اجتماعی محبوب در جهان تبدیل کرد. بعضی از کاربران اینستاگرام از این فرصت استفاده کردند و توانستند، به بلاگر و اینفلوئنسر تبدیل شوند. اما حال موضوعی که در این بین وجود دارد، این است که تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در چیست؟ در ادامه به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

 

مفهوم بلاگر  و اینفلوئنسر در اینستاگرام چیست و چه شباهت هایی دارند؟

در بخش قبلی علاوه بر این که دانستید که در اینستاگرام بلاگر ها و اینفلوئنسر های زیادی به وجود آمده اند، متوجه این شدید که این شبکه اجتماعی از چه میزان پیشرفتی برخوردار بوده است؛ حال اجازه دهید قبل از این که به تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در اینستاگرام بپردازیم، مقداری شباهت های آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی اگر نگاهی به پیج های اینستاگرام بیندازید، تمامی آن ها دارای یک تعداد فالوور، پست و آمار پست می باشند.

 

حال بعضی از پیج های برتر در بین پیج های عادی وجود دارد، که دارای شباهت هایی با همدیگر می باشند. اگر نگاهی به بلاگر و اینفلوئنسر های اینستاگرام بیندازید، متوجه خواهید شد که هر دو آن ها، دارای تعداد فالوور های زیادی هستند. همین مورد باعث محبوبیت زیاد آن ها شده است. حال از دل این شباهت، یک مورد دیگر هم بیرون آمده است. هم بلاگر ها و هم اینفلوئنسر ها در اینستاگرام، توانسته اند با استفاده از تعداد فالوور های بالای خود، به درآمد های قابل توجهی برسند.

 

اینفلوئنسرها و بلاگر ها به عنوانبهترین پیج های تبلیغاتی اینستاگرام فعالیت می کنند و تبلیغات پیج های دیگر را ارائه می دهند و از این راه، درآمدزایی می کنند. همچنین بلاگر ها و اینفلوئنسر ها در اینستاگرام، به صورت مرتب و تقریبا هر روزه، پست و استوری منتشر می کنند؛ در واقع آن ها تولید محتوای خود را به صورت حرفه ای انجام می دهند. حال وقتی به یک پیج مراجعه می کنیم و چنین مواردی را در آن می بینیم، چگونه بفهمیم بلاگر است یا اینفلوئنسر؟ در ادامه به تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در اینستاگرام می پردازیم. همراه ما باشید.

تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر

در تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر باید بدانیم بلاگر به چه کسی گفته می شود؟

در بخش قبلی دانستید که بین بلاگر و اینفلوئنسر در اینستاگرام به شباهت هایی وجود دارد؛ حال برای این که از تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در اینستاگرام آگاه شوید، اجازه دهید که هر کدام از آن ها را به طور مجزا مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی قبل از این اینستاگرام به وجود بیاید، بسیاری از مردم سعی می کردند از استعداد های خود در زمینه های مختلف استفاده کنند و خود را به نوعی، نشان دهند. اما از زمانی که اینستاگرام به وجود آمد، این پروسه بسیار زیاد به سهولت بخشیده شد.

 

طبیعتا زمانی که شما قصد پیاده سازی استعداد خود را در یک بستر خاص داشته باشید، سراغ پلتفرمی می روید که از تعداد مخاطبان بالایی برخوردار است؛ از همین رو اینستاگرام به دلیل تعداد مخاطبان بالایی که دارد، به بستری بسیار عالی برای دیده شدن استعداد کاربران خود تبدیل شده است. حتما شما هم با پیج هایی رو به رو شده اید که در یک حرفه خاص فعالیت دارند. به طور مثال پیجی را در نظر بگیرید که به صورت متمرکز، بر روی حرفه طراحی فعالیت دارد.

 

ادمین این پیج طبیعتا یک طراح حرفه ای است که سعی داشته استعداد خود را در اینستاگرام هم، پیاده سازی کند. به این نوع افراد در اینستاگرام، بلاگر گفته می شود. به طور معمول بلاگر ها دارای فالوور های هدفمندی می باشند؛ فالوور هدفمند به کسی گفته می شود که مخاطب اصلی یک پیج، می باشد. معمولا بلاگر ها بسته به زمینه و حرفه ای که دارند، تعدا فالوور های آن ها متغیر است.

 

اینفلوئنسرهای اینستاگرام چه کسانی هستند و چگونه فعالیت می کنند؟

تا به این جای کار، به طور کامل دانستید که بلاگر به چه شخصی در اینستاگرام گفته می شود؛ حال بهتر است سراغ تعریف اینفلوئنسر در اینستاگرام برویم. قطعا با دانستن تعریف اینفلوئنسر در این بخش، می توانید به تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در اینستاگرام پی ببرید. در بخش قبلی دانستید که فضای موثر اینستاگرام، بستری عالی برای پیشرفت کاربران مختلف و پیاده سازی حرفه های متمایز از هم بوده است؛ اما آیا اینستاگرام و قابلیت های او، فقط برای بلاگر ها موثر بوده است؟

 

اگر بخواهیم به طور مستقیم سراغ تعریف اینفلوئنسر ها برویم، می توانیم بگوییم که اینفلوئنسر به اشخاصی گفته می شود که از قدرت تاثیرگذاری بالایی برخوردارند. دقت داشته باشید که اینفلوئنسر ها قبل از به وجود آمدن شبکه های اجتماعی هم وجود داشته اند. حتما قبل از پیشرفت اینستاگرام، با بیلبورد های تبلیغاتی در سطح شهر رو به رو شده اید که در آن ها، از اشخاص معروف مانند بازیگران و ورزشکاران استفاده شده است. حال اگر دقت کنید، همان افراد تاثیرگذار در اینستاگرام هم فعالیت دارند.

 

از زمانی که اینستاگرام توانسته بین کاربران ایرانی خود بسیار محبوبیت پیدا کند، افراد تاثیرگذار دنیای واقعی به این شبکه اجتماعی نیز آمده اند؛ در واقع آن ها راه درآمدزایی و شناخته شدن خود را گسترده تر کرده اند. این روز ها اینفلوئنسر ها با استفاده از قدرت تاثیرگذاری بالایی که دارند، توانسته اند با استفاده از پیاده سازی تبلیغات مختلف، به درآمد زایی برسند. حال چگونه می توان از یک بلاگر به یک اینفلوئنسر تبدیل شد؟

 

آیا بلاگر می تواند به اینفلوئنسر تبدیل شود؟

تا به این جای کار به طور کامل دانستید که تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در چیست؛ حال اگر دقت کنید، این روز ها تعداد بلاگر ها از اینفلوئنسر ها بسیار بیشتر می باشد. بلاگر ها سعی می کنند با یک مدت فعالیت  در اینستاگرام، به اینفلوئنسر تبدیل شوند. حتما از خود می پرسید که هدف از این کار چیست؟ زمانی که شما یک بلاگر در اینستاگرام هستید، سعی می کنید حرفه خود را به شهر و محبوبیت برسانید؛ اما وقتی به یک اینفلوئنسر تبدیل می شوید، خود شما هم به شهرت و محبوبیت می رسید.

 

یک بلاگر در اینستاگرام برای این که به یک اینفلوئنسر تبدیل شود، باید زمان بسیار زیادی را بگذارد. در واقع اینفلوئنسر ها دارای یک پیش زمینه ای در دنیای واقعی، قبل از ورود به اینستاگرام هستند. به معنایی دیگر، آن ها از زمان ورود به اینستاگرام، دارای محبوبیت هستند. اما کار بلاگر ها به میزان زیادی سخت تر است. آن ها باید دست به ترفند هایی مانند پیاده سازی کمپین های تبلیغاتی بزنند. یک بلاگر اول باید مخاطبان حرفه خود را افزایش دهد و سپس، اقدام به کسب محبوبیت نزد همان مخاطبان کند.

تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر

تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر اینستاگرام در درآمدهای بالا

این روز ها با استفاده از روش های مختلف، می توان در اینستاگرام به درآمد رسید؛ اما موضوعی که در این بین وجود دارد، این است که درآمد بلاگر ها و اینفلوئنسر ها به میزان بیشتری بالاتر از کاربران عادی این شبکه اجتماعی است. به طور کلی نمی توان یک عدد ثابت را برای میزان درآمدزایی بلاگر ها و اینفلوئنسر تعیین کرد؛ چرا که میزان درآمد آن ها، بستگی به موارد مختلفی دارد.

 

اولین چیزی که در تعیین تعرفه تبلیغات بلاگر ها و اینفلوئنسر ها دخیل می باشد، تعداد فالوور های آن ها است. هر میزان تعداد فالوور های یک بلاگر یا اینفلوئنسر بیشتر باشد، تعرفه تبلیغات آن ها نیز سنگین تر است. معمولا اینفلوئنسر ها دارای تعداد فالوور های بیشتری هستند؛ از این مورد می توان به عنوان یکی دیگر از تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در اینستاگرام یاد کرد. ولی باز هم بلاگر هایی دیده می شوند که بسته به حوزه فعالیت آن ها، تعداد فالوور های بیشتری نسبت به دیگر اینفلوئنسر ها در همان زمینه دارند.

 

سخن نهایی درباره تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر

دانستن تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در اینستاگرام، می تواند بسیار به شما در تبلیغات کمک کند. لذا ما در این مقاله به طور کامل به تفاوت های میان این دو پرداختیم. اگر قصد همکاری با این دسته از افراد را برای تبلیغات دارید، با کسی همکاری کنید که در زمینه شما فعال است. امیدواریم این مقاله برای شما کارآمد بوده باشد.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

تکنولوژی های استفاده شده در netflix | Netflix TechStack

۱۴

آذر
react, SWIFT, The best startup, اخبار, استارت اپ, بازاریابی, بازاریابی محتوا, تجارت, تحقیقات بازار, جاوا اسکریپت, طراحی اپلیکیشن

تکنولوژی های استفاده شده در netflix | Netflix TechStack

در این مقاله قصد داریم تکنولوژی های مورد استفاده در Netflix رو براتون شهر بدیم . پس ادامه مطلب رو دنبال کنید 🙂 Tech stack یا پشته فناوری به مجموعه‌ای از فناوری‌ها، زبان‌ها، ابزارها و سرویس‌هایی اشاره دارد که در […]

۲۴

اردیبهشت
هوش مصنوعی

معرفی بهترین ابزار هوش مصنوعی

ابزار هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) به دسته‌ای از تکنولوژی‌ها گفته می‌شود که به کامپیوترها اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار، هوشمندانه و بدون نیاز به دخالت انسان، مسائل را حل کنند و تصمیم‌هایی بگیرند. در این روش، کامپیوتر با استفاده[…]

http://platinco.ir/tag/python/

۱۴

اردیبهشت
پایتون

آموزش کتابخانه pygame

انواع روش های ساخت بازی با پایتون Python یکی از زبان‌های محبوب برای توسعه بازی است و به دلیل سادگی و قابلیت استفاده آن، توسعه دهندگان بازی‌های زیادی از آن استفاده می‌کنند. در ادامه، انواع روش‌های ساخت بازی با پایتون[…]