زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه‌نویسی پایتون در میان استارتاپ‌ های ایرانی محبوبیت زیادی دارد و در حوزه های مختلف کاربردی است. پایتون در سال‌های اخیر به دلیل سینتکس ساده و سر راست، دیتا تایپ‌های گسترده و مدرن و دستورات قدرتمند و کتابخانه‌های بسیار گسترده و امکان دیباگ کردن ساده به یکی اصلی‌ترین زبان‌های یادگیری برنامه‌نویسی تبدیل شده است.

 

شرکت ها و تیم هایی که از پایتون استفاده کرده اند

زبان برنامه نویسی Pythonزبانی بسیار پر استفاده در شرکت‌ها و سازمان‌های معتبری مانند گوگل، یاهو، ناسا، نوکیا، آی بی ام می باشد و بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی برای پروژه‌های تحقیقاتی خود از آن استفاده می‌کنند.

 

پایتون

مزایای زبان برنامه نویسی Python

  • یادگیری بسیار آسان:

یادگیری زبان پایتون به علت وجود کلید واژه های کم، ساختار بسیار ساده و قواعد روشن و مشخص بسیار آسان میباشد.

  • خوانایی آسان:

هنگامی که با پایتون کار می کنید انگار با زبان انگلیسی سر و کار دارید. در واقع زبان برنامه نویسی پایتون متشکل از کلمات انگلیسی بوده و دارای جمله بندی میباشد.

  • نگه داری ساده:

حفظ و نگهداری Source Code  های پایتون بسیار ساده میباشد.

  • کتابخانه های فراوان:

پایتون از Library های قابل حمل فراوانی برخوردار است که با پلتفرم های مختلف از قبیل Windows و Linux و Macintosh سازگاری دارند.

  • حالت انفعالی:

ین زبان از حالت انفعالی یا Interactive Mode پشتیبانی میکند که میتوان با استفاده از این ویژگی کد ها را تست و اشکال زدایی کنید.

  • حمل:

زبان برنامه نویسی پایتون روی همه پلتفرم ها با یک رابط کاربری واحد و مشخص قابل استفاده میباشد.

  • توسعه پذیری:

میتوان به تفسیر کننده زبان برنامه نویسی (Python Interpreter) پایتون ماژول های سطح پایین (Low Level) را اضافه کرد تا با استفاده از این ماژول ها برنامه ای کارآمد تر و شخصی سازی شده تر درست کرد.

  • پایگاه داده:

از مزیت های پایتون میتوان به پشتیبانی از همه Database های تجاری اشاره نمود.

  • برنامه نویسی گرافیکی (GUI):

میتوان با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون برای هر سیستم عاملی مثل ویندوز یا لینوکس و یا مکینتاش برنامه گرافیکی تولید کرد.

با آموزش زبان برنامه نویسی پایتون ، مطابق متد دنیا کد نویسی کنید.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۴

اردیبهشت
هوش مصنوعی

معرفی بهترین ابزار هوش مصنوعی

ابزار هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) به دسته‌ای از تکنولوژی‌ها گفته می‌شود که به کامپیوترها اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار، هوشمندانه و بدون نیاز به دخالت انسان، مسائل را حل کنند و تصمیم‌هایی بگیرند. در این روش، کامپیوتر با استفاده […]

http://platinco.ir/tag/python/

۱۴

اردیبهشت
پایتون

آموزش کتابخانه pygame

انواع روش های ساخت بازی با پایتون Python یکی از زبان‌های محبوب برای توسعه بازی است و به دلیل سادگی و قابلیت استفاده آن، توسعه دهندگان بازی‌های زیادی از آن استفاده می‌کنند. در ادامه، انواع روش‌های ساخت بازی با پایتون[…]

۱۰

فروردین
تجارت, دنیای فضای مجازی, راهکارهای تجاری

دلیل مهاجرت استار تاپ ها

آمار مهاجرت در گروه‌های دانشجویان و فارغ‌التحصیلان،‌ اساتید، محققان و پژوهشگران، پزشکان و پرستاران و فعالان حوزه کسب‌و‌کارهای نوپا (استارتاپ‌ها) چگونه است؟ بیشترین میل بازگشت به کشور بعد از مهاجرت در میان فعالان استارتاپی کشورمان است. از تبدیل شدن موضوع[…]