نحوهٔ تعریف Virtual Host

این مقاله بر پایهٔ ابزار LAMP در محیط گنو/لینوکس تدوین شده و آنچه در این مقاله شرکت پلاتین توضیح خواهد داد، نحوهٔ ایجاد یک هاست مجازی (Virtual Host) در سیستم‌عامل اوبونتو است. ابتدا به ساکن در مسیر var/www/ فولدری به نام mvc یا هر نام دلخواه دیگری ساخته سپس بر اساس دستورالعمل زیر ، یک هاست مجازی برای این پروژه می سازیم.

نرم‌افزار وب سرور آپاچی ، فایل پیش‌فرضی برای تنظیمات ساخت هاست مجازی را دارا می باشد. برای این منظور، به مسیر etc/apache2/sites-available/ رفته و این فایل را با ادیتور خود باز کنید.

با در نظر گرفتن نکتهٔ‌ فوق، با استفاده از دستور زیر این فایل را باز کنید:

 

 در انتهای این فایل، خطوط زیر را درج نمایید:

 

دستور ۸۰:* حاکی از آن است که هر ریکوئستی به پورت پیش‌فرض http(۸۰) ارسال شود، با این هاست مجازی مَچ خواهد شد. همان‌طور که ملاحظه می کنید، برای کلید ServerName آدرسی دلخواه همچون mvc.local در نظر گرفته‌ سپس محل قرارگیری فولدر پروژه به آدرس /var/www/mvc/public/ را برای کلید DocumentRoot در نظر گرفته‌ایم. همچنین دستور AllowOverride مشخص می‌سازد که تنظیمات موجود در فایل htaccess. که در ادامه ایجاد می کنیم ، تنظیمات پیش‌فرض آپاچی را به اصطلاح Override کنند.

پس از ذخیره‌ کردن تغییرات در این فایل،  نیاز است تا این هاست مجازی را فعال‌ بسازیم که برای این کار ، باید فایل زیر را باز نموده و آدرس هاست مجازی خود را داخل آن ثبت کنیم:

 

اکنون آدرس زیر را در این فایل درج نموده و آن را ذخیره می‌نماییم:

 

در این مرحله از کار، پروسهٔ کانفیگ هاست مجازی به آدرس mvc.local به پایان رسیده اما به منظور اِعمال تغییرات، نیاز است تا وب سرور آپاچی را ری‌استارت نماییم که برای این منظور می‌توانیم از دستور زیر استفاده نماییم:

 

پس از وارد کردن پسورد روت سیستم‌عامل، وب سرور آپاچی ری‌استارت شده و از این پس هاست مجازی که بالا ساختیم قابل‌استفاده است.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۰

مهر
برنامه نویسی, طراحی اپلیکیشن

تفاوت React Js با React Native

شرکت پلاتین ، با مقاله ای دیگر در خدمت شما می باشد. در این مقاله ، شرکت پلاتین ، قصد دارد تفاوت بین React Js با React Native را بررسی کند. مقاله را با معرفی React Js و React Native شروع می کنیم. برنامه نویسان توسعه موبایل همواره به دنبال راه و روش هایی برای توسعه و […]

۰۹

مهر
لوگو

طراحی لوگو ، آرم ، نشان

نمادها در طراحی لوگو : شرکت پلاتین ، با مقاله ای در مورد طراحی لوگو در خدمت شما می باشد. امروزه بیشتر از هر زمانی ، از علائم در جایگزینی و پر محتوا کردن علائم محدود الفبایی (یعنی حروف) استفاده می شود.این علائم، نظیر نشانه ها ، آرم و لوگو یا علائم تصویری موجود در ایستگاه های[…]